wtorek, 9 sierpnia 2011

Lado w Mieście - Mikrokolektyw, Osaka Vacuum

To już czwarta w tym roku odsłona Lado w Mieście. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek, 11.08. oczywiście na Placu Zabaw. Start po 21, wjazd jak zawsze za frajer.

Program:

11.08 Mikrokolektyw / Osaka Vacuum
18.08 Kyst / Touchy Mob / Xenony
25.08 My Shit In Your Coffe night: Ścianka gra Secret Sister / Cieślak
i Księżniczki / Enchanted Hunters / Michał Biela solo / PTKCSS
1.09 Profesjonalizm/ Efekt Moozgu
5.09 My Disco (AUS) / PTTRNS(DE)

MIKROKOLEKTYW


Mikrokolektyw to duet świetnych, wrocławskich muzyków:
Kuba Suchar – perkusista, założyciel nieodżałowanego Robotobiboka, związany z zespołami Slug Duo, Forest Underground oraz Mikrokolektyw.
Artur Majewski – trębacz, kiedyś podstawa Robotobiboka, związany z Foton
Quartet (płyta dla NotTwo na jesień 2010), trio Keep Your Heart Right, oraz Mikrokolektyw.

Duet Mikrokolektyw eksploruje regiony zniekształconych melodii a la Don Cherry niczym kartografowie z akiejś odległej przyszłości. Ich styl jest zarysem nieodkrytych elektronicznych hieroglifów, prawie zapomnianego języka, ukształtowanego przez syntezator moog, bębny I trąbkę. Tym językiem kreślą mapę rozległych brzmieniowych terytoriów. Perkusista Kuba Suchar I trębacz Artur Majewski współpracowali z wieloma chicagowskimi gigantami jazzu, między innymi, jako członkowie projektów Roba Mazurka Exploding Star Orchestra czy Sao Paolo Underground.

Kuba Suchar i Artur Majewski stworzyli Mikrokolektyw w 2004 r. we Wrocławiu. Od początku istnienia eksperymentują z brzmieniem, którego trzon zawsze stanowi trąbka i perkusja. Do podstawowego instrumentarium dodają inne elementy, jak różnego rodzaju perkusjonalia, syntezator (moog) czy sampler, by delikatnie urozmaicić treść muzyczną, która w swojej formie bywa ascetyczna i surowa - z jednej strony, a ekspresyjna i lekka – z drugiej.

Zespół od samego początku chętnie podejmował współpracę z innymi twórcami, m.in. z Robem Mazurkiem i Maurizio Takara (Sao Paulo Underground ), Marcinem Dymiterem (Emiter). Mikrokolektyw koncertował też jako część ansamblu Exploding Star Orchestra .
Zespół ma na swoim koncie koncerty w Europie, USA, oprócz tego wystąpili na wielu ważnych festiwalach, m.in. Saalfelden Jazz Festival, World Music Festival w Chicago, The Tel Aviv White Night Festival, Dour festival, Leipziger Jazztage, Art Rock Festival w Saint-Brieuc, Warsaw Summer Jazz Days, Warsaw JVC Jazz Festival, Gdynia Summer Jazz Days.

Ich napędzany elektroniką jazz wyróżnia się dzięki swemu miejskiemu brzmieniu, gdzie wolność tworzenia łączy się z niezwykłym rodzajem ekspresji. (Raymond Salvatore Harmon – Producent)

OSAKA VACUUM

Ray Dickaty - saksofon
Mikołaj Pałosz- wiolonczela
Paweł Szpura – bębny

Trio Osaka Vacuum tworzy muzykę tak różnorodną jak jego członkowie połączeni pasją do improwizacji.
Ray Dickaty, zadomowiony już na stołecznej scenie muzycznej brytyjski saksofonista ma za sobą kilkuletnią współpracę i kilka światowych tras z zespołem Spiritualized, nagrywał również z zespołem Loka dla wytwórni Ninja Tunes.Mikołaj Pałosz jest etatowym wiolonczelistą na festiwalu Warszawska Jesień, a Paweł Szpura znany jest z grania w projektach Cukunft czy zespole Wacława Zimpla.
Trzech muzyków każdorazowo znajduje wspólny język w nieskrępowanej żadnym idiomem swobodnej ekspresji. We wrześniu nakładem wytwórni Slowdown Records ukaże się ich pierwsza płyta zatytułowana Emerging View nawiązująca w analogowym brzmieniu klimatu nagrań z lat 60tych.

Brak komentarzy: