niedziela, 19 lutego 2012
The Spouds wracają z nową płytą
Już 27 lutego ukaże się debiutacki longplay warszawskiego zespołu The Spouds zatytułowany Paxil.
Niespełna trzy lata The Spouds kazali czekać na nową płytę. Ostatnia, Serenity Is Only a Brainwave, ukazała się w sierpniu 2009. Od tego czasu w zespole zaszły pewne zmiany, a i sami muzycy dorośli. Świadczy o tym Paxil – najnowszy i zarazem debiutancki album długogrający.
Na płytę składa się jedenaście mocnych i dynamicznych utworów utrzymanych w brudnym i szorstkim klimacie post-punku, który przeplata się z iście psychodeliczno-kakofonicznymi końcówkami (polecane „Consumed”). Paxil promował pierwszy w dziejach zespołu, wydany przez fyh!records singiel „Canada”.
Podczas tak długiej przerwy w The Spouds doszło do roszady personalnej. Perkusistę Tomka Skórzyńskiego zastąpił Jacek „Lodi” Piątkowski. I tę zmianę słychać. Stare utwory nabrały nowego życia, stały się bardziej dynamiczne. W nowym składzie zespół wziął udział w konkursie organizowanym przez Warsaw Music Week dla polskich zespołów i…wygrał! Dzięki bardzo dobremu występowi przed kanadyjską formacją Zeus przed Spoudsami otworzyła się furtka do wielkiego świata. Występ na Liverpool Music Week pokazał, że rodzimy niezal nie ma się czego obawiać w starciu z brytyjskimi indie kapelami. Debiutanckim krążkiem ta piątka muzyków z Warszawy chce udowodnić, że dojrzała, a inspiracje (Fugazi, Shellac, NoMeansNo, Unwound) to tylko baza dla własnej, oryginalnej twórczości.
Paxil nagrano w CWWD, studiu Piotra Staniszewskiego, czyli w miejscu dobrze zespołowi znanym. To tam przygotowywali materiał na „pomarańczową płytę”, to w CWWD zrealizowano singlową „Canadę” i b-side’owe „Rasty Spoon”. Sesja nagraniowa została zamknięta w klamrze składającej się z dwóch symbolicznych dat. The Spouds do studia weszli 11 września, w dziesiątą rocznicę ataku na WTC, wyszli zaś…24 września, czyli w dwudziestą rocznicę ukazania się Nevermind Nirvany. Ta druga data to chyba dobry prognostyk.
Debiutancki longplej The Spouds dostępny jest zarówno w formie cyfrowej (zasada: „zapłać ile chcesz”), jak również na stałym nośniku.
Lista utworów:
1. Burnt-out Track
2. Canada
3. Human Diseases
4. Blackbox Girl
5. Externals
6. Blind Alley
7. Consumed
8. Puppies
9. Breath
10. HWDP
11. Codeine
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz